Samochód rejestrowany na firmę

Ilość samochodów rejestrowanych na firmę jest bardzo duża. Właściwie to większość nowych samochodów, które wyjeżdżają z salonów rejestrowanych jest na firmę. Czym różni się samochód na firmę od takiego, który sami kupujemy?

Bardzo często są to samochody w kolorze białym. Dlaczego? Jest to lakier bez żadnej dopłaty, a biorąc kilka samochodów na pewno cena ma duże znaczenie. Z drugiej strony to nie ma być piękny samochód tylko funkcjonalny, dlatego nie ma znaczenia jego kolor. Wyposażenie takiego samochodu bardzo często jest bardzo ubogie. Stawia się na klimatyzacje i nic więcej. Często zdarza się tak, że takie auto nie posiada nawet eklektycznych szyb czy fabrycznego radia.

Wybieramy model i markę dla swojej firmy

Najlepiej będzie przejść się po kilku salonach samochodowych żeby zobaczyć, jaką mają dla nas ofertę. Im taniej wyjdzie nam zakup samochodu na firmę tym lepiej. Pamiętać należy jednak o tym, że poza ceną liczy się jakość kupowanego samochodu oraz serwis. Wybieramy taką markę, która nam gwarantuje naprawy. Nie ma, co ryzykować kupowania samochód, które bazę serwisową mają bardzo źle rozwiniętą. Samochody firmowe mają bardzo duże przebiegi, bo w takim celu zostały kupione. Tutaj nikt nie robi w rok kilku tysięcy złotych tylko minimum kilkadziesiąt. Samochody, które mają po trzy lata na liczniku mają kilkaset tysięcy złotych. Wszystko będzie zależne od tego czy auto jest używane przez jednego kierowcę czy przez kilku. Dotyczy to nie tylko samochodów dostawczych, ale również osobowych. Jeśli samochód się spłaca to oznacza, że dobrze wybraliśmy model i następnym razem również się do tej samej firmy zgłosimy. Najpopularniejsze marki, jakie wybierają firmy to Skoda, Opel, VW. Wybór modeli z logo tych producentów jest bardzo duży, dlatego czy to małe miejskie auto czy coś dostawczego to na pewno coś sobie wybierzemy. Ceny samochodów są bardzo różne. Najtańsze są małe autka, które nie posiadają zbyt bogatego wyposażenia, a im więcej akcesoriów tym wyższa jest też cena.