Zakup samochodu na firmę

W salonach samochodowych na koniec roku jest bardzo duży ruch. Firmy chcąc uniknąć płacenia podatku wybierają sobie nowe modele aut. To dzięki samochodom kupowanym na firmę można zaliczyć kolejny rok do udanych pod względem sprzedaży. Dzisiaj kupno samochodu podatek nie jest problemem, ale wiele osób na to nie stać. Z firmą jest całkowicie inaczej, bo może skorzystać z leasingu.

Oprocentowanie w skali roku jest wtedy bardzo niskie i firmy decydują się na nowe samochody. Nie opłaca im się kupować używanych samochodów, bo robiąc miesięcznie kilkanaście tysięcy kilometrów nie będzie to opłacane. Niektóre samochody robią po 150 tysięcy kilometrów w jeden rok. My często przez pół życia tyle nie przejedziemy. Dla firmy ważne jest to żeby samochód był wytrzymały. Wiele się słyszy o firmowych samochodach, które są eksploatowane przez kilku kierowców, ale jakoś one wytrzymują te trudy pracy. Później takie samochody trafiają do prywatnych osób. Są tanie, ale mają maksymalnie po pięć lat, a do tego przez cały ten czas były serwisowane.

Poszukiwania osobowego samochodu dla firmy

W dużej firmie możemy zobaczyć na parkingu małe samochody miejskie jak i większe kombi. Jeśli firma wozi towar do klienta to na pewno samochody dostawcze też będą się tam znajdowały. Wybierając samochód na firmę trzeba zastanowić się nad tym, jakie mamy potrzeby. Samochód to nie jest coś, co ma nam się podobać i ma stać na parkingu. Wybieramy model, markę, pojemność silnika czy ładowność to konkretnego celu. Wtedy takie auto jest eksploatowane maksymalnie i przynosi tylko same korzyści. Samochód przez cały okres leasingowania musi być odstawiany regularnie na serwis. Wszystkie naprawy i zmiany dokonywane w danym modelu są możliwe tylko wtedy, kiedy zgodzi się na to bank. Po trzech czy pięciu latach taki samochód należy już do nas. Możemy go sprzedać, a między czasie pójść do salonu i kupić nowe auta. Tak robi bardzo dużo firmy, które unikają płacenia wysokich podatków, wrzucając sobie koszty leasingu do swoich kosztów. Oszczędność jest wtedy naprawdę bardzo, ale to bardzo duża.